The Flash Filminin Başarısızlığının Ardındaki Üç Önemli Neden ve DC Sinematik Evrenindeki Gelecek Planları

 The Flash Filminin Başarısızlığının Ardındaki Üç Önemli Neden ve DC Sinematik Evrenindeki Gelecek Planları

2023 yılının DC sinematik evreni için en önemli filmi olması gereken, aynı zamanda en çok gelir elde etmesi gereken The Flash filminin 65 milyon dolar zarar etmesinin üç önemli nedeni vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

1)Ezra Miller’ın Hawai’de insanlara saldırması, Almanya’da bir kadını taciz etmesi ve İzlanda’da birini boğması nedeniyle DC sinematik evreninin fanları, Ezra Miller’ın başrol olmaya devam ettiği için yönetime tepki olarak filme gitmediler. Bu da filmin başarısız olmasına neden oldu.

2)Zack Snyder’ın DC sinematik evrenini reboot atmak istemesi. DC fanları, Zack Snyder’ın sinematik evreninin devam etmesi konusunda ısrar ettiler, ancak DC sinematik evreninin yönetimi bunu istemediği için insanlar bu filme gitmek istemediler.

3)Filmdeki görsel efektlerin, Warner Bros gibi büyük bir film şirketine yakışmaması. Warner Bros, bu filme reboot yapacakları için filme fazla harcama yapmak istemediler.

Bu üç neden, filmin başarısız olmasındaki önemli faktörlerdir. Peki, şimdi DC sinematik evrenine ne olacak?

James Gunn yönetimindeki DC sinematik evrenine Aquaman 2 ve Blue Beetle isimli iki film daha eklenecek, ancak bu iki filmin kurulacak yeni DC sinematik evreniyle bir bağlantısı olmayacak. Yani bu iki film sadece çekimleri tamamlandığı için yayınlanacak. Asıl yeni DC sinematik evreni Superman Legacy filmiyle başlayacak. Bakalım, nasıl bir çalışma ortaya koyacaklar, bekleyip göreceğiz.

Yazar

Batuhan Yüce

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın